Co Ti (ne)udělám a proč

Jak určitě dobře víš, existuje několik typů piercingu. Stačí si vybrat a přijít. Uvádím druhy, které Ti ráda u dělám, i ty, do kterých se určitě pouštět nebudu.

Co dělám:

Conch

Conch je můj největší oblíbenec. Hodí se jak k jemným, tak k drsnějším osobnostem. Rozhodně s ním nešlápneš vedle.

Helix

Helix je král piercingů. Kdo ho nemá, jako by nežil.

U helixu je možné hrát si s umístěním, vymýšlet různé varianty. Polohu můžeme vybrat přesně podle Tvého ucha. Posuneme ho dolu, nahoru, doprava nebo doleva. Ať už zvolíš jakoukoliv verzi, vždycky to bude bomba.

Industrial

Přesto, že si dost zakládám na jemnosti, nemusíš mít strach. Mám v zásobě například i drsnější industrial.

Pokus se nebojíš výraznějšího piercingu, určitě pojď do něj.

Co nedělám:

Nedělám nic v okolí očí, v ústech, mikrodermálech nebo na genitáliích. Piercingy ve všech těchto částech těla jsem vyzkoušela, ale postupně jsem je začala vyřazovat.

Mikrodermál

Mikrodermál je piercing, který leží na ploché části těla. Na místě drží pomocí kožní kotvy, která je umístěna pod kůží.

Mikrodermál bych být Tebou určitě dobře zvážila. Problém je v aplikaci destičky, kterou by měla prorůst naše kůže prorůst. Bohužel (nebo možná bohudík) se to často neděje. Naše tělo má totiž tendenci vytlačovat cizorodé částice z těla ven. Funguje to podobně, jako když nám při odření zůstane pod kůží kamínek. Je to ojedinělé, ale může zarůst pod kůži a zůstane tam do konce života.

Spoustu lidí, kteří o tomto piercingu přemýšlí nebo si ho nechají udělat, nejsou dopředu dobře informováni. Často se potom stává, že jsou zklamaní.

Každý imunitní systém je unikátní. Nikdo není schopný s přesností určitě, jak se Tvoje tělo zachová. Můžu Ti ale zaručit, že Ti po tomto piercingu zůstane jizva. Není to totiž čisté propíchnutí, ale výřez. Ať potom šperk vyndáš kdykoliv, jizvy už se nezbavíš. Tento druh piercingu se také často zanáší, špatně se čistí.

Osobně tento typ považuju spíše za malý chirurgický zákrok. Přesto, že se medicíně věnuji, tak ho provádět nebudu. Myslím si, že ten, kdo nemá doktorský titul, by se do této „operace“ neměl pouštět.

Ústa

Piercing aplikovaný do úst ničí zubní sklovinu. Setkala jsem se s mladým 25letým klukem, který přišel o zuby. Prosil mě o radu, nebyl to piercing ode mě a chyba nebyla ani ve studiu, které ho dělalo. Problém je opravdu v typu piercingu.

Rozhodně zvaž, jestli za to tento piercing opravdu stojí. Samozřejmě existují náhrady z bioplastu. Sama bych ale v těle nechtěla plast mít, tuto variantu tedy nenabízím ani svým klientům.

Kolem úst také vede mnoho důležitých cév, které zásobují samotná ústa i jejich okolí. Buďte proto velice opatrní, pokud si tento druh piercingu necháte dělat u někoho jiného.